משלחות לחו"ל

משלחת לפולין- תלמידי הכפר יוצאים לפולין במסגרת "ענף ירוק מעץ גדוע" מטעם המינהל לחינוך התיישבותי. הסיור בן 8 ימים בו התלמידים עוברים תהליך חינוכי הכרוך בתהליכים חברתיים ורגשיים בעלי משמעות וביצירת דיאלוג וקירוב בין בני הנוער המגיעים ממסגרות חינוכיות שונות ומגוונות.  

הפעילות החינוכית ייחודית ומתואמת עבור הצרכים הייחודיים של הקבוצה, תוך שימוש באמצעי המחשה רבים ובדרכי לימוד רבות ומגוונות, עושה שימוש במגוון פעילויות כגון: סיורים, עדויות של אנשי עדות ועבודה אישית על ידי שיחות אישיות עם אנשי עדות, פעילות בסדנאות וצפייה בסרטים ובהצגה.

 שיאו של התהליך החינוכי הוא המסע לפולין. בו דורכים על האדמה ההיא ,רואים ומבקרים במקומות ההם. במהלך המסע החניכים מביעים את דעותיהם, חוויותיהם ותחושותיהם בכתב ובעל-פה. בשיחות הקבוצתיות מבטאים החניכים את רחשי ליבם ומשתפים את חבריהם ואת המלווים והמדריכים.

במהלך המסע נדרשים החניכים לאחריות מלאה על ניהול אורח חייהם היום יומי, התנהגות הולמת, עמידה בלוח זמנים, ערבות הדדית לעמיתיהם, מעורבות וגילוי עניין בכל תחומי המסע. החניכים משתתפים בהכנה ובביצוע הטקסים במחנות ההשמדה ובאתרי הזיכרון בפולין. למסע מצטרף איש עדות המספר את סיפורו האישי, הכואב והנוגע ללב.

 

משלחת ללונדון- זו השנה השניה שיוצאת משלחת מטעם הכפר ,ועליית הנוער אנגליה ללונדון . התלמידים נפגשים עם חניכים המשתתפים בתוכנית "אות הנוער הישראלי באנגליה" ומתארחים בביתם במשך שבוע ,יוצאים ביחד למסע אתגר. כמו כן מבקרים מידי יום בבית הספר של התלמידים,  סיור חד יומי באתרים מרכזיים בלונדון.